HTML

Minden, ami az S.S. Lazio

A Lazio történelme és jeles játékosai

Friss topikok

• Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: @walter77: Köszönöm, sajnos így van, fekete nap volt a tegnapi Rómában. Legyen már vége ennek a sz... (2010.05.03. 13:19) SZÉGYEN!
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: @maxizarate: Stendardo nekem is nagy kedvencem, és minden jel arra mutat, hogy Ledesma visszatér. ... (2010.02.13. 12:32) Edzéslátogatás: készül a csapat a Parma ellen
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: @nagyon halott: Köszönöm, az én klubom örökre a Lazio, bár igen sok keserűséget okoz mostanában. Ú... (2010.02.08. 19:00) Elemzés: S.S. Lazio-Catania
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: @nagyon halott: Bocs, csak most vagyok megint gép előtt, remélem nem tettél a csapatra, ahogy azt ... (2010.02.07. 18:39) Beharangozó: S.S. Lazio-Catania
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: @maxizarate: Minden bizonnyal már hallottad mi történt, de azért persze válaszolok, Eguren nem fel... (2010.02.07. 13:58) Rövid hírek

Elemzés: S.S. Lazio-Nuova Tre Teste 9-0

2010.02.18. 17:34 :: Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa

Barátságos mérkőzést játszott a Lazio a Nuova Tre Teste csapatával Formellóban, és bár sok tanulságot nem lehet levonni ebből a mérkőzésből, az jó, hogy a fiúk mozogtak egy jót, nem kevés sikerélményben volt részük, és még inkább bizakodva készülhetnek a Palermo elleni hétvégi meccsre. Nézzük, hogy kik léptek pályára, hogyan szerepeltek, és miként tért vissza végre Matuzalem:

Mintegy 1000 szurkoló jelent meg a formellói gyakorlópályán, hogy megnézze hétközben is csapatát. A meccsen végül Radu nem léphetett pályára, egy kisebb lábzúzódás miatt, ám őt kivéve szinte teljes volt a csapat. Az első félidőben a következő volt a Lazio felállása: Muslera; Diakitè, Stendardo, Siviglia, Lichtsteiner, Hitzlsperger, Ledesma, Mauri, Del Nero; Zarate, Floccari

Rögtön a meccs elején Zarate és Floccari gólja révén előnybe kerültek, és az is szembetűnő volt, hogy jól megfér egymás mellett Hitzlsperger és Mauri a pályán. Végül a sípszóig még 1 gólt lőtt Zarate, így 3-0-val mehettek az öltözőbe.

A második félidőre már így futottak ki: Berni, Biava, Andrè Dias, Diakitè, Scaloni, Firmani, Matuzalem, Hitzlsperger, Bonetto, Makinwa, Cruz

Kétségkívül ez volt a gyengébb csapat, de a második félidőben tömte ki magabiztosan a Lazio a Teste csapatát. Csak Diakité és Hitzelsperger maradt a pályán végig, mindenki más új ember volt a félidő után. Ami az igazán fontos, hogy visszatérhetett Matuzalem is, jó fizikai állapotban volt, és egy lövésével komolyan megtornáztatta az ellenfél kapusát. Érdekes még, hogy ki tudja mennyi idő után, de Bonetto is pályára lépett.

Mindent figyelembe véve, jó hangolás volt ez a mérkőzés a Palermo ellen, egy a félő, hogy Radu nem épül fel a meccs napjáig. Ebben az esetben Diakité kezdene a helyén. Zarate és Makinwa 2 gólt lőtt, Floccari, Matuzalem, Hitzlsperger, Firmani és Cruz 1-1 gólt.

A Nuova Tre Teste első félidei csapata: Galassi, Buglione, Fabio, Valerio, Petrangeli, Delle Monache, Urbani, Quadrini, Tarantino, Volpi, Di  Giulioantonio Második félidei: Capostagno, Sciamanna, Merli, Moi, Fumelli, Priori, Brisciana, Balzani, Corsi, D'Orazio, Romozzi